Saray Aşı Uygulamaları
Saray Aşı Uygulamaları

Saray Aşı Uygulamaları

 

 

Aşı’nın faydasını kısaca hatırlamakta fayda vardır Aşı herhangi bir bulaşıcı hastalığın mikrobunun zayıflatılmış olarak insan vücuduna enjekte edilmesidir bu işlemden sonra vücudumuzun bu mikroplara direncinin artması için bağışıklık kazanmasına neden olmaktadır.

 

Uygulanan aşıların dışında yine hastalara tedavi amaçlı kullanılan bazı ilaçların iğne şeklinde kullanılması da aynı uygulama ile yapılan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.

 

Günümüzde dikkat ile takip edilen aşı takvimi genelde küçük çocuklara uygulanan aşılardır 13 çeşit hastalığa karşı uygulanan genelde tek doz olarak kullanılan aşılar yapılmaktadır genelde bunlarda sağlık bakanlığına bağlı sağlık ekiplerinin dönem dönem evlere kadar giderek bu hizmeti sundukları bağlı bulunulan hekimliklerce takip edildiği bilinmektedir. Zamanında yapılması sağlık açısından faydası olmaktadır çocuklarda genelde 2 yaşından sonra artık bağışıklık sistemi gelişmeye başlamaktadır bu süreye kadar aşılar sayesinde güçlenerek hastalıklardan korunarak büyümeleri için dikkat ile takip edilmelidir.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014