Saray Hemşirelik Hizmeti
Saray Hemşirelik Hizmeti

Saray Hemşirelik Hizmeti


Evde hemşire hizmeti, alanında deneyimli ve uzman hemşirelerin ilgili hastanın yakınları ile işbirliği içerisinde hastanın kendi yaşam alanında bakımını sağlayan hemşirelik hizmetleridir. 

 

Evde hemşire hizmeti, Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri tarafınca belirlenen görev tanımına göre hastaya etik kurallara ve bilimsel yöntemlere uygun koşullarda sağlık ve bakım hizmeti sunar. Evde hemşire hizmeti veren hemşireler özel hemşire hizmeti adı altında etkili iletişim becerisine sahip, tecrübe sahibi kişilerdir. Gerekli lisans eğitimi almış deneyim kazanmış hemşireler hizmet içi eğitimler sayesinde evde hemşire/ özel hemşire olarak hizmet verebilen sağlık çalışanlarıdır.


 Evde bakım hemşiresi, Hastanın bakımına ilgi ve özen gösterebilme Hastanın tedavisinin sürecini takip edebilme Problemlere gerekli çözümü getirebilme Hastaya ve hasta yakınlarına etkili eğitim ve danışmanlık  yapabilme Hemşirelik teori ve süreçlere ilişkin yeterli lisans bilgisine sahip olma Acil durumlarda sakin kalabilme ve etkili reaksiyonu doğru şekilde gösterebilme gibi yetkin özelliklere sahiptir 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014